top of page
IMG_0841.jpg

טיול לבולגריה 8 ימים
טיול סיבובי מקיף

מפרט הטיול מבוסס על טיולים שתוכננו ובוצעו בעבר אולם, הם מהווים מסגרת בלבד וניתן להתאים אותם "בתפירה אישית", על-ידי שילוב אתרים ונקודות עניין, על-פי העדפות הקבוצה, עונות השנה, אירועי מפתח, משך הטיול, גיל המשתתפים ופרמטרים נוספים.

מחיר הטיול ייקבע לפי גודל הקבוצה, משך הטיול והעונה, רמת המלונות, סוג הרכב ופרמטרים נוספים.

הטיולים ושירותי הייעוץ, התכנון וההדרכה מוצעים לקבוצות סגורות בלבד.

IMG_0210.jpg

יום 1

תל אביב- סופיה - מנזר רילה - מלניק

לאחר הנחיתה נחבור לנהג ולמיניבוס שילווה אותו לאורך הטיול. נבקר במנזר רילה הנחבא בהרי רילה, המנזר הידוע ביותר בבולגריה והמוכר כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. בתום הסיור נמשיך לעיר מלניק, עיר ציורית קטנה (העיר הכי קטנה בבולגריה) הממוקמת באיזור פירמידות החול של מלניק- תופעה גאולוגית ייחודית. אם נספיק, תהיה לנו הזדמנות לטעום מיינות האיזור.

יום 2

מלניק - הרי הרודופי - דווין

נבקר במנזר רוז'ן ומשם נמשיך לאזור ה"רופיטה", שם נוכל להתרשם מהשלווה והטבע בצורתם הבסיסית ביותר.היום כולו יהיה בסימן של שלווה ורוחניות. בהמשך, נחצה חבלי ארץ הררית (הרי פירין והרודופי) ונבקר בכפר Dolen, כפר שמשלב את העכשווי עם שמורה ארכיטקטונית המדגימה את סגנון הבנייה שהיה מקובל ברודופי במשך מאות בשנים והמשתמש בחומרי גלם מקומיים (אבן, עץ וצפחה). לאחר הביקור, נמשיך לעיר הספא Devin, ללינה.

DSC_1752.jpg
IMG_0790.jpg

יום 3

דווין - שירוקה לוקה - מצודת אסן - פולבדיב

מדווין, ניסע לקניון טריגרד, ונבקר במערת "גרון השטן" המרשימה. נסייר סיור מודרך במערה שהטמפרטורה הקבועה בה, כל השנה, היא 12 מעלות (קריר ונדרש לבוש מתאים). משם, נמשיך לכפר הציורי Shiroka Luka , נטייל בו , נתרשם מסגנון הבנייה הייחודי לאיזור ונתצפת על הנחל הזורם בטבורו. לסיום, נעזוב את הרודופי  ונבקר במצודת אסן  החולשת על הדרך האסטרטגית מהרודופים לכיוון מישורי תראקיה, בדרכנו לעיר השנייה בגודלה בבולגריה, היא העיר פלובדיב Plovdiv, שנבחרה כבירת התרבות האירופאית לשנת 2019. בעיר זו, נלון שתי לילות.

יום 4

פולבדיב | סיור עירוני

היום יוקדש לסיור עירוני בעיר העתיקה של פלובדיב הכולל ביקור באתרים מהתקופה התראקית דרך התקופה הרומית ועד לתקופת התחייה של הרנסאנס הבולגרי (במאות ה 18-19), כולל המוזיאון האתנוגרפי, האמפיתאטרון הרומי, בית הכנסת הפעיל היחידי שבעיר (אם פתוח), ועוד. בסיום הסיור יוותר זמן לשוטט במדרחוב שבעיר.

יום 5

פלובדיב - וליקו טארנובו

היום נעזוב את מישורי תראקיה ונחצה את רכס הרי הבלקן- Stara Planina  דרך מעבר שיפקה. נוכל להתרשם מפרק בהיסטוריה הבולגרית  בביקור באתר המציין את עצמאות בולגריה מהשעבוד בין 500 השנה מהאימפריה העותומאנית (המוניומנט והמוזיאון ב Shipka). בהמשך, נתרשם מהמוזיאון "הפתוח" ב Eterat  המציג סגנונות עבודת יד של עולם הולך ונעלם. 

בסוף היום נגיע לעיר Veliko Tarnovo , שהייתה בירת בולגריה, עד לנפילת הממלכה השנייה לידי האימפריה העותומאנית.                                           

יום 6

וליקו טארנובו - ארבנאסי - סופיה

נבקר בטירת צארווץ, מקום משכנם של המלכים בימי האימפריה הבולגרית השנייה ומשם נמשיך לביקור בכפר Arbanasi, בכנסיית "מריה הקדושה -אם האלוהים" שאף היא ברשימת אתרי המורשת של אונסק"ו ומציגה ציורי קיר עתיקים ומרשימים. בהמשך, נשים פנינו לכיוון סופיה בירת בולגריה, לא לפני שנבקר (אם הזמן יאפשר זאת) במערה קרסטית מרשימה המשמשת דרך קבע כמקום מושבם של אלפי עטלפים הרואים במערה בית ולפעמים משמשת כתפאורה לצילום של סרטים ווידאו קליפים מוסיקליים. נגיע לסופיה ונתמקם במלון שנמצא במרכז במרחק הליכה קצרה ממדרחוב ויטושה השוקק חיים.

IMG_0841.jpg
IMG_1042.JPG

יום 7

סופיה | סיור עירוני

בסופיה נקיים סיור של יום שלם באתרים מרכזיים וגם יתאפשר זמן חופשי לקניות ושוטטות נינוחה. בין השאר נבקר בבית הכנסת המפואר (אם פתוח),  אחד משני היחידים הפעילים בבולגריה, בכנסיית בויאנה - כנסיה קטנה וייחודית שברשימת האתרים של אונסק"ו, במוזיאון ההיסטורי בבויאנה, בקתדרלת אלכסנדר נבסקי, ברובע המאכלס את הפרלמנט, ארמון הנשיאות, מועצת העם ומוסדות השלטון. לאחר מכן, יתאפשר זמן חופשי במדרחוב ויטושה המשופע בחנויות, בתי קפה ומסעדות. לא נסיים את הטיול, לפני שנקנח בארוחת ערב חגיגית במסעדה  בולגרית  המגישה, הן מזון אוטנטי והן מופע פולקלוריסטי.

יום 8

סופיה - נתב״ג

נצא מהמלון בדרכנו לשדה התעופה שבסופיה לטיסה לתל אביב ושם נפרד מהנהג שליווה אותנו לאורך הטיול.

לרישום, קבלת פרטים נוספים או התאמה אישית של הטיול, צרו קשר:

bottom of page