top of page
IMG_4231.jpg

טיול לבולגריה 8 ימים
טיול סיבובי מקיף בדגש על הרודופי והדרום

מפרט הטיול מבוסס על טיולים שתוכננו ובוצעו בעבר אולם, הם מהווים מסגרת בלבד וניתן להתאים אותם "בתפירה אישית", על-ידי שילוב אתרים ונקודות עניין, על-פי העדפות הקבוצה, עונות השנה, אירועי מפתח, משך הטיול, גיל המשתתפים ופרמטרים נוספים.

מחיר הטיול ייקבע לפי גודל הקבוצה, משך הטיול והעונה, רמת המלונות, סוג הרכב ופרמטרים נוספים.

הטיולים ושירותי הייעוץ, התכנון וההדרכה מוצעים לקבוצות סגורות בלבד.

IMG_2711.jpg

יום 1

תל אביב- סופיה - חיסריה - פלובדיב

טיסת בוקר מת"א לסופיה. לאחר התארגנות ניסע  למרגלות הרי הבלקן לסיור בעיר הספא Hisaria. נסייר בעיר בשרידים מרשימים מהתקופה הביזנטית ונתרשם גם משפע המים המינראליים הנובעים בחוצותיה. משם, נרד דרומה לכיוון העיר Plovdiv, העיר השנייה בגודלה בבולגריה, עיר שנבחרה כבירת התרבות של אירופה בשנת 2019. נבקר ברובע העתיק של העיר, רובע יפיפה שנבנה בתקופת התחייה (הרנסאנס הבולגרי) במאה ה-18 וה-19.              

יום 2

פלובדיב - קופריבשטיצה

נצא לטיול בעיירה Koprivshtiza. עיירה זו משמשת כמוזיאון פתוח להנצחת אירועים מההיסטוריה של בולגריה ושחרורה מהעול העותומאני, ששלטו בארץ מעל 500 שנה. נבקר בין בתיה הציוריים, ונתבשם מיופייה ומהסגנון המיוחד שמאפיין את הבנייה בה.  אם הזמן יאפשר, נבקר גם באתר תראקי עתיק (Starocel)  וגם נסייר בכפר קטן בסביבה שבו רואים מראות שאינם אופייניים לבולגריה. לאחר מכן, נחזור להשלמות וסיור במדרחוב של  Plovdiv.

IMG_8139.jpg

יום 3

הרי הרודופי - דווין

לאחר שספגנו מעט אווירה עירונית והיסטורית  נדרים לכיוון הרי הרודופי. בדרכנו, נבקר במנזר Bachkovo  אחד מהמנזרים החשובים שבבולגריה, נבקר במצודת אסן, מצודה שנבנתה על-ידי העות'מאנים אולם, יסודותיה בעבר הרחוק , נתצפת על מישורי תראקיה ונמשיך לסיור בטבע ב"גשרים המופלאים", אתר של מערות  הטובל בירק ובמים. נמשיך בנסיעתנו, חוצים ארץ של יערות ירוקים בואכה עיירת הנופש Devin.

IMG_4266.jpg

יום 4

הרי הרודופי

 יום זה יוקדש לספיגת האוירה של הרודופים. נבקר במערת נטיפים יפה ומעניינת (Yagodina), ניסע בקניון Trigrad, ונבקר בכפר בעל הבנייה הייחודית Shiroka Luka.  למקום נידח זה, בלב הרי הרודופי, יש תפקיד חשוב, הן בהיסטוריה הבולגרית, והן בהיסטוריה היהודית.

יום 5

הרי פירין - סנדנסקי

היום נמשיך במסענו מערבה, חוצים את הרודופי ומבקרים בכפרים קטנים, המשמרים את אופיו של המקום. נתרשם מהאוכלוסייה המקומית, ומדו-קיום נפלא, בין האוכלוסייה הנוצרית, לבין האוכלוסייה המוסלמית (פומאקים בולגרים-שהמירו את דתם בזמן השלטון העותו'מאני). נבקר בכפרים שונים , ככל שיאפשר הזמן. לאחר מכן, נעזוב את הרי הרודופי, נחצה את מעבר ההרים בלב הרי פירין בואכה העיר Sandanski.  

יום 6

סנדנסקי

לאחר יומיים בהם היינו ספונים באיזור הררי, נצא לטייל באזור עיירת הספא, שהייתה, לפי המסורת העתיקה, גם מקום הולדתו של המנהיג במרד העבדים הגדול ברומא, ספרטקוס. נבקר באזור Rupite מקום שבו מים מינראליים חמים פורצים מהאדמה לשימושם של המבקרים, נבקר באתר המציין את פועלה של "Baba Vanga" המכונה גם "נוסטרדמוס הבולגרי", נמשיך בביקור ביקב  לטעימות יין מענבים המגודלים ונבצרים  באיזור, נבקר במנזר Rozhen   והעיירה מלניק המוקפת בתופעה גיאולוגית מעניינת ("פרימידות החול").

DSC_1752.jpg
IMG_1042.JPG

יום 7

סופיה | סיור עירוני

בבוקר ניסע צפונה, לכיוון העיר Sofia, לסיור עירוני באתריה המרכזיים. בדרך לשם, נעבור במנזר רילה, המנזר היפה ביותר בבולגריה , שנמצא ברשימת אתרי המורשת של אונסקו. בערב, נצא לארוחת ערב במסעדה שמשלבת גם מופע פולקלור.

יום 9

סופיה - נתב״ג

לאחר ארוחת בוקר במלון ופינוי החדרים, נצא בדרכנו לשדה התעופה, לטיסה שתחזיר אותנו הביתה, לתל אביב.

לרישום, קבלת פרטים נוספים או התאמה אישית של הטיול, צרו קשר:

bottom of page